Добро утро
с една ведра мелодия, чието видео е шеговито,
романтично и в дух на майските балове в България,
както аз наричам баловете на абитуриентите у нас…
Хубав и ведър ден,
пълен с топли чувства Ви!- пожелава Ви го ЛИЛИ! [Прочетете още…]
Музиката на Пол Мория
Музиката на Пол Мория излъчва само ведрост, романтика и много топлина.
Пол е френски композитор, който е роден през 1925 година и живее 81 години.
Той завършава музикална консерватория. Създава свой оркестър през 1957 година, но се премества в Париж, където започва работа във звукозаписна кмопнаия като аранжор и композитор. В периода на своята музикална кариера той работи с такива световноизвестни имена като: Далида, Шарл Азнавур и други. [Прочетете още…]
Във взаимното училище на Варна
Днес бяхме в ,,Музей на Възраждането” с учениците от моя клас. Сградата, в която се помещава той е била дом на богат гръцки търговец.
Този музей е един от любимите ми в град Варна.
До него стигнахме пеша през красивата Морска градина на града. Прекрасното време и морският въздух заредиха децата с енергия в повече. Преминахме покрай разноцветния метален надпис VARNA2017, който е един от символите на града домакин на европейската младеж тази година.
Децата седнаха върху буквите и се получи красива картина, която веднага щракнах за спомен. [Прочетете още…]
5 причини да има лятно четене по списък!
За какво е този списък с книги за четене?-ще кажат някои колеги и родители …
Имат право да задават въпроси-нали е демокрация…
Списък с книги трябва да има, защото:
1. Училището е субектът, който трябва да разпръсква култура и да създава личности с интереси и собствен почерк в живота.
2. Не всички родители могат да насочват правилно четивния интерес на децата. Има семейства, в които не се чете, но децата- те може да проявяват интерес към книгите. [Прочетете още…]
Come Waltz With Me
Добро утро с
музиката на Шостакович,
гласа на големия Демис Русос и
грацията на балет в красивa бална зала…В духа на майските училищни балове…
Хубав ден! [Прочетете още…]
Как съм днес?
Да се срещнеш с дух вечер си е страшничко. Самите духове са различни- от лоши, по-лоши.
Малите духчета обаче са истински шегаджии, а сега те искат да Ви покажат как се чувствате Вие днес!
Погледнете картинката. Изберете си духче. По неговия номер ще видите какво е Вашето емоционално състояние в момента.
[Прочетете още…]
НВО- Човекът и обществото 4 клас. Споделено!
Мина ...НВО ЗА 4 клас приключи с въпросите по Човекът и обществото.
Харесаха ми!
Разнообразни, коректни, а имаше и от тези дето им викам аз,,практични” и полезни за децата.
Както и по Български език, така и тук ми допадна това, че и формулировката на някои въпроси и подадените отговори към тях искаха децата да поразровят малко ума си. [Прочетете още…]
Ох, квестор съм!
В реда на мисли за приключването на учебната година на преден план сега стоят зрелостни изпити …
Много са коментарите по повод квесторството в залите и предприетите почти полицейски мерки, които обикновените учители трябва да съблюдават и спазват… Но все си мисля, че когато някой иска да прескочи правилата- търси и намира начини/ преди, по време и слеd изпит/, а съвременните младежи, ако не са подготвени отлично по български език, са много добре информирани и подсигурени технично…
Ето един такъв начин да се спазват правилата:/ може и вече да е стар../ [Прочетете още…]