,,Когато брат ти е отвлечен за войник, знаеш, че ще бъдеш следващия. ” Това признава дете от Южен Судан пред журналиста Ник Торсе.
В статия, публикувана в партньорство с The Investigative Fund, той разказва за издевателствата върху най-малките жители на Черния континент. Повечето от тях имат незавидна съдба. Една част ги осакатяват, други ги убиват, а „късметлиите“ ги взимат за войници. За няколко месеца малчуганите, въоръжени с автомати, до такава степен обръгват, че са способни да застрелят всеки, който им се изправи на пътя. [Прочетете още…]






