Разбрахте ли как определяме категориите на глагола-лице, число и време?
Проверете!
Смартфон или Айфон


Нашите ученици вече имат последните средства за комуникация-Айфон или Смартфон.Някои родители понеже държат да бъдат в крак с развитието на технолгоиите , след като си купят нов и модерен телефон-подаряват на децата си ,,остарелия”.Така в ръцете на учениците се оказват уреди, които имат много възможности.Част от децата знаят как да ги използват за нещо по-важно от разговори във Вайбар или Скайп, но други-само си губят времето с тях като си играят игрички, които на практика не им дават никакви нови и образователни знания.
Та като гледах в ръцете на част от моите ученици тези ,,модерни джаджи”-ги попитах: [Прочетете още…]
Човекът и обществото- 3 клас
Математика-2 и 3 клас
С изненада днес, когато започнахме задачките с по-сложното умножение установих, че има ученици , които са позабравили таблицата за умножение, а тя ни трябва много и то бързо използвана.
Предлагам, на тези, които се затрудняват да си поиграят с таблицата тук!
Приятно забавление!
Изтегли тракторите
Поздрав!
ЛЕКА И УСПЕШНА СЕДМИЦА на всички, които идват тук при нас!
това е мое любимо видео, защото-
Таз
и седмица за нас ще бъде натоварена, защото,,грипната ваканция” попречи да изпълним планираното и ще трябва да ,,наваксваме” пропуснатият учебен материал.Това означава -повече работа в клас, повече домашни у дома.
Моите третокласници знаят това и съм убедена, че няма да се огънат пред тази натовареност.
Нямаме причина-нали сме си почивали!!!
Да започваме с нови сили!
ЗАПОЧВАМЕ ОТНОВО!
Учебните състезния -емоционална рана или ясен път?
Зимните месеци в училищния календар са наситени с много и различни по вид и трудност учебни състезания.И моите ученици се включват в различни такива.За някой аз виждам, че участието няма да е полезно, но нямам право да демотивирам детето.Може пък да не съм познала, а и това може да е желанието на семейството.Други, които имат сили -нямат амбиция да участват, семейството не проявява интерес и аз не бива да се намесвам..
Малките ученици имат една вродена амбициозност и желание за изява и когато ги попита учител -искате ли да участвате-всички отговарят за всичко, че искат да се включат.След момента на емоцията -започват да осмислят какво искат, защо и дали участието им в дадено състезание е по техните сили.Подобна е реакцията и на много родители на малки ученици, но желанието им често е повече родителска амбиция, надценяване на качествата на рожбата им или непознаване на характера на дейността-,,учебно състезание”.Точно това понякога се използва от учители, за да демонстрира масово участие на учениците от класа си и да печелят някакъв криворазбран авторитет пред колеги и родители.Това носи негативи за голяма част от участниците без състезателни възможности и може да им причини психическа вреда-ниско самочувствие, отрицателно отношение към учебния предмет от състезанието, без това да е реално, защото техните умения може да са по-големи в други области, различни от състезанието, [Прочетете още…]
Четене, ама бързо-тренажор
Ето един интересен начин да направим състезание по четене между учениците.От текста тук/ подходящ за ученици от 3 и 4 клас/ хем ще научат нещо любопитно, хем пред целия клас може да се види кой как чете.
Приятно забавление!
А аз МНОГО благодаря на автора на тази презентация-тренажор!-Донка Костова