Една популярна песен ,която се изпълнява от акордеони по нов и съвсем модерен начин
в един нов,друг свят.Младите хора използват мелодиите от миналото по свой начин ….и не е лошо това, което правят….
На мен ми харесва!
Изпълнението е на хора от страна, която в миналото ни е помогнала да получим свобода, страна ,която е воювала за своята свобода и е дала много жертви!
,,Мразя историята”
В навечерието на Националния празник на България аз се чувствам разтревожена.
Днес в часа по Човекът и обществото чух учениците от моя клас да казват:,,Госпожо-мразиме историята”.В моя класа учениците казват всичко, което ги вълнува- и хубаво , и лошо.Това е добре, защото така аз мога да намеря път към добрата атмосфера за всички деца в класа, а те са много различни. .Уроците , които учихме по Човекът и обществото се отнасяха за периода-Първо Българско царство.Тогава са се случили интересни исторически събития и са живяли личности-велики със своето управление и саможертва в името на държавата.Тук са Аспарух, Крум, Омуртаг,княз Борис…….Самуил.
Да обясня:Децата в този клас са прекрасни-те имат нормални за възрастта си развитие и умствени възможности.Дори бих казала-част от тях са много любознателни и живеят в семейства, които са загрижени за тяхното израстване и развитие.В часовете , за да разберат епохата и времето , за да осмислят целите и постиженията на владетелите ни или техните грешки се опитвам да им разказвам по най-достъпен начин това.
Часовете преминават добре.
Ученето у дома от учебника гони децата от националната им принадлежност и те се чувстват ,,слабоумни”, [Прочетете още…]
Български език-3 клас
Един друг десктоп
Да надникнем в близкото бъдеще.
Ето как може да изглежда нашия десктоп на компютъра.Един апарат, който мени своя вид и възможности всеки ден.
Интересно е и дори весело!
Български език- 3 клас
Едно трудно правило в нашия език- определителният член на съществителните имена .
Вие разбрахте ли членуването.Проверете!
Човекът и природата- 3 клас
Какво разбрахте за групите растения!
Проверете!
Сценарий-3 март
Месеците февруари и март са пълни с различни и важни празници и обичаи.
Има дати, които сме длъжни да отбележим: Гибелта на Левски;Баба Марта и най- важната–Освобождението на България от Османско робство.
Неудобството е , че времето за организиране на тържества е много кратко.
Може обаче да си изберем: тържество по сценарий ; рецитал или презентация пред класа със забавни игри по темата; викторина по родолюбие.За да има време , всеки учител трябва да реши предварително какво ще направи със своя клас , за да отбележи тези събития.
Ето тук един вариант на [Прочетете още…]
Човекът и природата-3 клас
Разбрахте ли как растенията си правят храна?
Проверете!


