Когато моите ученици дойдоха на 15 септември в клас, за да започне втората им учебна година – те вече знаех да четат и да пишат и това съобразих с идеята как да ги посрещна, а и бяха пораснали.
На всяко работно място бях поставила учебниците за 2 клас и папка, в която имаше светлоотразител за чанта и книжка. Те трябваше у дома да я оцветят по свое желание дървото и совичката и да запишат своите отговори на въпросите. В края на годината в книжката аз добих своите отговори на въпросите . На дъската сложих картина- сова и таралежчета. Совата-учителя, а таралежите- малките ученици, които като завършат 2 клас ще бъдат малки совички, защотото са натрупали знание. Децата записаха имената си на картината и с тяхв разговор се разбрахме, че работата в клас ще ги направи малки совички . На дъската имаше и портрет на нашия патрон и малко знаменце. Едно цвете до дъската . Лек музикален фон.
Тук са материалите, които съм ползвала и правила тогава. / в края има и снимки на продукта/. Може да са ,,морално” остарели. Използвайте ги, ако Ви допаднат или може да Ви дадат идея за нещо по-интересно.
Успешна година! [Прочетете още…]
Поздрав!
Нека седмицата ,
която ще върне учителите в училището
да бъде спокойна, организирана и ползотворна!
Нека ни поведе разумно през проблеми и събития.
Олимпиада за учители
От много четене попаднах на това. Материалът е от
http://www.edu.ru
Става въпрос за провеждане на ,,Олимпиада за учители” в Русия.
Такова нещо вече се провежда и в други страни:
http://www.buddy4study.com/
Московската учителска Олимпиада ще постави пред учители задачи, които да докажат техните знания по преподавания от тях предмет във връзка с други предмети, да извадят уменията на педагозите за универсална дейност в клас, чрез която да се формират у учениците основополагащи междудисциплинарни понятия. [Прочетете още…]
Proxima b
Всеизвестно е, че проучването на Космоса има една голяма и стара задача: да открие планета, която има сходни условия с тези на Земята. Причина: изчерпване ресурсите на нашата планета и нейната човешка пренаселеност.
Преди време беше обявено, че има такава планета, но тя е на толкова голямо разстояние от нас, че няма космически кораб, който би достигнал до нея за един човешки живот дори. За съжаление хората не са измислили все още толкова бързо превозно космическо средство.
От няколко дни се появи информация, че е открита планета, близка до Земята, за която се предполага , [Прочетете още…]
Човекът и природата
Знаете, че флората и фауната на България е много богата,
но хората със своята дейност нарушават околната природна среда и
това води до изчезване на много видове.
Те са записани в ,,Червената книга” на България .
Знаете ли кои растения и животни са защитени?
Проверете с тази игра! [Прочетете още…]
Български език
Текстът е изваден от ,,Книга за учителя по български език ” за 4 клас.
Неговият смисъл е дълбок , а автор е Радой Ралин. Мисля, че ще бъде по-добре осмислен от големи хора.
Задачата е с повишена трудност и би затруднила и по-големи ученици.
На мястото на всяко правоъгълниче Вие трябва да поставите запетая или определителен член.
Накрая ще можете да проверите как сте се справили.
Приятно занимание! [Прочетете още…]
Чичовите коне
От известно време една българска народна песен се върти из интернетпространството и световните дискотеки , защото израелски DJ я прави хит сред младитете хора, като я поднася по съвременен и интересен начин за тях.
Аз лично съм я чувала от група шопски баби в оригинал- така , както са я пяли техните баби. Някои твърдят , че това е фолкорната група на ,,Бистришките баби”, но аз мисля, че не са те. Тази песен у нас е изпълнявана и от хорове, и от различни народни певци и групи. Тя е впечатлила този млад чужденец така, че сега нейната дискотечна интерпретация се върти по целия свят.
Към песента вече има и танц. Лично аз не го възприемам, защото ми е твърде хип- хоп и не го свързвам с тексата на песента, а пък съм отраснала с българския фолклор и ,,нашето”. Тук е видеото на оригинала и дискотечния вариант с танц. Интересно е ! Най-малко- любопитно… [Прочетете още…]
Прическа 1 клас
Мили приятели-особено тези, които имат момиченце –първокласничка.
Това видео може да Ви даде идея как да подредите косите на малката ученичка за първия учебен ден .Филмчето е руско, но мисля, че всичко ще видите добре, а идеите не са лоши и не са трудни за изпълнение. Усеща се славянският стил. Приятно гледане! [Прочетете още…]
