В това видео можете да видите един неучилищен начин за запомняне на таблицата за умножение,
но той е много подходящ за онези ученици, които имат нужда от зрителна опора, за да наизустят добре таблицата. Когато този начин показах в моя клас преди- оказа се, че 2 деца, знаеха за тази възможност и направиха моите обяснения още по-лесни и ясни, защото демонстрираха пред всики този много нагледен начин.
Интересно и полезно е! [Прочетете още…]
Английски език
Това е една много полезна и приятна игра:
Да направим календар.
Ако посочите правилно това, което Ви питат-
ще се получи календар за месец септември.
Приятно забавление! [Прочетете още…]
Хайде, де !-ДТФ ,,Врабчета”
Добро утро с весела песен! Изпълняват я децата от ДТФ ,,Врабчета”
Групата е създадена през 1996 година. Тя е състав на Столичния център за работа с деца. Вече има 6 албума, а един албум с български фолклор е издаден в Милано, Италия.
На изпълненията им се е радвала публиката в Португалия, Франция, Италия, Австрия и Белгия. Техният талант е оценен от журито, публиката и критиката на многобройните български и международни фестивали, в които са участвали. Участвали са в концертите на Фамилия „Тоника”, Тони Димитрова, Стефан Диомов, имали са самостоятелни рецитали на Националния конкурс за забавна песен „Бургас и морето”. Групата е гостувала и в много предавания по националните медии. Репертоарът на групата включва: обработен български фолклор; поп и рок музика; класическа музика и ортодокс; детска музика.
Характерна особеност за състава е неговата атрактивност. „Врабчетата” представят на публиката шоу, в което музиката, танците и театралните елементи се сливат в неповторим пъстър спектакъл.
Хубав ден!
[Прочетете още…]
6 причини, които правят слабите ученици силни в живота
Насадената в миналото представа,
че са много важни оценките, получавани от ученика в училище и че те показват неговите възможности, е погрешна и животът го доказва в наши дни. Особено сега, когато светът е отворен и всеки, който иска да мери сили със силnите на деня, може да го напрaви, в която страна пожелане.
За съжаление много учители все още вярват, че отличниците в училище са отличници и в живота. Много примерни ученици са такива, защото умеят да се подчиняват на правилата в училище и желанията на семейството, когато изсква от детето си хубави оценки . Голяма част от тези деца в действителност нямат големи лични и интересни способности. Те просто- в своята дисциплинарост и трудолюбие тренират ума си да запаметяват добре и така дават отлични отговори на въпросите в клас. Отдадени на установен ред, много често те се [Прочетете още…]
Имам право, нямам право
Влизайки в училище, ученикът е подчинен на опреdелени правила .
Ако не ги спазва, той ще получи наказание от училищните власти- учител, директор.
Учениците имат и много права.
Мили ученици, Вие знаете ли какво можете и какво не трябва да правите в училище?
Проверете с тази игра!
Приятно забавление! [Прочетете още…]
4 правила преди да започнем житейска промяна
За всеки човек е имало момент, в който си задава въпрос какво да направи за себе си, каква промяна му е нужна, в каква посока да продължи животът му?.
Често тази мисъл за повечето от хората преминава мигновено през съзнанието им, изчезва или ги повлича инерцията, други- гледат чуждите постижения и се опитват да направят същото, а за трети…..това е преход към нов житейски момент с добри резултати. [Прочетете още…]
Моят първи 15 септември
Хората казват, че всяко нещо ,,първо” случило се с нас – остава завинаги в съзнанието ни…
Да, така е …
И сега- след толкова години вече- си спомням моя първи 15 септември. Той остана у мен с хубави и не толкова приятни моменти.
Хубавите:
-ранното събуждане по тъмно и вълнението за нещо много, много различно в моя детски свят
-новите дрехи
-новата ми чанта-не раница /тя беше кожена, синя и имаше презрамки, за да се носи на гръб/.
Спомням си водата, която мама плисна пред мен… Огромният училищен двор, пълен с хора малко ме уплаши…
И започна моето притеснение– не толкова хубавите моменти:
– обзе ме едно напрежение…
Започнаха да [Прочетете още…]
Все на мен ли?!-поздрав
Една песен, която носи много настроение в началото на една седмица, която ще събере в клас ученици и учители . Изпълняват я деца от ДТФ-,,Врабчета”.
Групата е създадена през 1996 година. Тя е състав на Столичния център за работа с деца. Вече има 6 албума, а един албум с български фолклор е издаден в Милано, Италия.
На изпълненията им се е радвала публиката в Португалия, Франция, Италия, Австрия и Белгия. Техният талант е оценен от журито, публиката и критиката на многобройните български и международни фестивали, в които са участвали. Участвали са в концертите на Фамилия „Тоника”, Тони Димитрова, Стефан Диомов, имали са самостоятелни рецитали на Националния конкурс за забавна песен „Бургас и морето”. Групата е гостувала и в много предавания по националните медии. Репертоарът на групата включва: обработен български фолклор; поп и рок музика; класическа музика и ортодокс; детска музика.
Характерна особеност за състава е неговата атрактивност. „Врабчетата” представят на публиката шоу, в което музиката, танците и театралните елементи се сливат в неповторим пъстър спектакъл.
Хубав ден! [Прочетете още…]