Пипи днес

Мили деца, това е Пипи днес.

pipiКатрин Ингер Моника Нилсон е актрисата, която на 10 години е избрана да направи образа на Пипи Дългото Чопапче в екранизацията на романа на Астрид Линдгрен, завъртял се по екраните на Европа в приода 1969-1970 година.
Сега Катрин е на 56 годии и само луничките и закачливя поглед подсказват, че това е била Пипи..самата актриса казва, че толкова добре е показала малката героиня, че това по-късно е пречело да получи роли при кастинг като по-възрастна, [Прочетете още…]

Английски език

Това е една интересна игра!%d1%84%d0%b8%d0%b3%d1%83%d1%80%d0%b8
С нея ще научите как на английски език се наричат различните геометрични фигури.
Трябва само правилно да поставите
всяка фигура върху eдна от картините, в която я виждате …
Приятно забавление!
ръкаИГРА

[Прочетете още…]

Тест за големи

Това е интересен тест за всички ,knigi-na-ruski-ezi
които обичат  руската литература и си мислят ,
че добре я познават.
От малко думи за съдържание ,
Вие трябва да се досетите за кое произведение на руската литература става въпрос
Приятно забавление! [Прочетете още…]

Сироп от бъз

Сега е моментът да си направите сок от бъз.%d1%87%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%bd-%d0%b1%d1%8a%d0%b7
Тoй е много полезен за имунната система и приемането му преzзимата ще Ви предпази от различни заболявания. Имайте предвит, че се приема само една супена лъжица дневно. Тук е рецепта, която се приготвялесно , бързо и без консервиране или някакава специална обработка на сместа.По-голямото количество е опасно за здравето!
Начин на приготвяне:
1. Събирате плодове от бъз: те са черни зрънца.
2. В дълбок съд редувате бъз и захар, като завършвате подредбата със захар. Съдът не се затваря, а се покрива с марля, кърпа или друг вид плат.
3. Оставяте сместа да престои 2-3 седмици, ако е необходимо и повече, без да я излагате на слънчева светлин.
4. Прецедете получената смес през марля. Ще се сдобиете с много гъст сироп, [Прочетете още…]

4,,a”клас- класна стая

sam_4934Това е видео, което направих, преди моите ученици да влязат за първи път в класната стая за новата учебна година.
После имаше и снимки на класа, но тъй като моите родители не изразиха съгласие аз да поствям материали с децата им в интернет- няма как да Ви покажа какво се случи в стаята и какви снимки за спомен си направихме!
Ние сме две училища в една сграда и всяка класна стая се ползва от малки и големи ученици. С колегите от гимназията си сътрудничим при ползването и подреждането на кабинетите, за да не си пречим . За съжаление това понякога ощетява  учениците и от двете училища. Но работата върви! Това е най-важно! [Прочетете още…]