Хелуин е празник, който се провежда, когато природата ни е затрупала със своите цветове и плодове. За всички, които обичат нощта на Хелуин, спазват непразничната традиция- украсата на дома е част от настроението. [Прочетете още…]
Силата на духа- будистка притча
Живял някога силен и мъдър самурай. Като остарял се оттеглил и започнал да обучава младежи в дзен-будизъм.
Хоратa говорели, че той, макар и възрастен все още оставал непобедим.
Пoявил се войн, известен с подлостта и коварството, които използвал, за да печели победи в битки. Той се изправил пред стария самурай и го предизвикал на двубой. Младите ученици били възмутени, но старият самурай приел предизвикателството. [Прочетете още…]
Смях през сълзи
И нали иде и Хелуин ,
нормално е малките да искат да знаят какъв празник е това,
защото сега и за него много се говори у нас.
Какво казва родителят?… [Прочетете още…]
Без печене чийзкейк с тиква
В навечерието и на чуждестранния празник Хелуин една рецепта , която носи усешане за него, защото се прави с тиква, която пък е един от символите на този ден на духовете.
ПРОДУКТИ
190 г обикновени бисквити
100 г масло
3 с.л. мед
150 г пълномаслена извара
400 г заквасена сметана
20 г желатин
300 г тиква
1 ванилия [Прочетете още…]
Flashmob – Halloween
Лично аз не съм привърженик на идеята Хелуин.
Не ми е по сърце, но не отхвърлям правото на тези, които този правзник ги привлича.
Весел празник, хелуинци! [Прочетете още…]
Флашмоб- какво е това?
Флашмоб се появява след 2002 година. когато излиза книгата на социолога Рейголд: ,,Умните тълпи: следващата социална револцоия”. С нея той предсказва , че хората ще използват новите технологии за самоорганизация.
През 2003 година Роб Зауета от Сан Франциско, след като се запознал с книгата на Рейголд прави сайт за организиране на подобни акции.
Първият флашмоб се появява през 2003 година в САЩ, но той не успял да се представи, защото бил осуетен от полицията. По-късно обаче организираните акции се състояли, а през 2009 година се състоял най-масовият флашмоб в Чикаго.
Вече се досещате, че флашмоб е масова акция на хора, [Прочетете още…]
Успяхме!
Сред натоварената моя програма и учебните и лични ангажименти на учениците ми, днес си направихме ,,Час на будителите”.
Не е важно колко говорим за нещата!
Важно е да ги казваме!
Важно е за миг да поспрем и да дадем почит на онези, които са направили нашия живот днес мирен и достоен.
Ако правим така, винаги ще има някой, който ще поспре, ще ни чуе и ще разбере какво казваме.
Така стана днес с 4а клас. [Прочетете още…]
НУФИ “Широка лъка” – Вокално-инструментален ансамбъл
Едно прекрасно изпълнение на ученици от училището в долината на българщината-Широка лъка.
Вече повече от 30 години учителите и възпитаниците на това школо поддържат и предават на своите последователи съкровищата от песни, танци и музика, родени от българската душа в мигове на радост и тъга.
Днес по световните сцени се представят много изпълнители, завършили това училище.
Бъдете здрави пазители на българското пламъче! [Прочетете още…]