Хиперактивното дете в клас

387ХИПЕР-свръх, много повече от нормално възприетото
АКТИВНОСТ-деен, енергичен,жив, пъргав.
ХИПЕРАТИВЕНного повече от нормалното енергичен
Немският лекар Heinrich Hoffman в поетична форма е описал извънредно подвижно дете, като му дал прозвището “непослушникът или мърлявият Питър”
1902 г. в списанието Lancet се появява лекция на английският лекар G. F. Still, който свързва хиперактивността с биологична основа, а не с лошо възпитание, както се е предполагало тогава.
1980 г. в класификациите се появява термина “синдром на дефицит на внимание”
и неговата разновидност “синдром на дефицит на вниманието с хиперактивност”
В България – по откъслечни данни от 2 до 10 % в деца до 12год.са с тази диагноза, като при момчетата е три пъти по-често. [Прочетете още…]

Поздрав!

ЛЕКА И УСПЕШНА  ПРОЛЕТНА СЕДМИЦА на всички, които идват тук при нас!
това е мое любимо видео, защото-

ТАКА СЕ РАБОТИ В ЕКИП, В КЛАС……, за да се постигат бързи и качествени резултати!

Тази седмица за нас ще бъде натоварена, защото продължаваме да учим сериозно, да правим самостоятелни работи.

Ще участваме в училищния конкурс ,,Талант”

Няма да ни липсват емоции!

Таланти-3,,а”

Вече знаете, че не всички деца от 3,,а” са силни ученици, но почти всеки има някакви по-специални способности.Много от тях посещават различни школи и клубове , за да развиват своите умения, но други нямат такава възможност.
концццСподелям това, защото започва подготовка на нашето училище за патронен празник и се организира една хубава инициатива в тази връзка : ,,Талант”.По този начин всички деца от училище имат възможност да покажат своите по-специални умения пред комисия, а най-добрите ще участват в големия концерт на училището .
Досещате се , че и ние сме на конкурса,,Талант”.
Подготвили сме [Прочетете още…]

Градът без гладни хора

Знаете ли къде се намира градът -Бенин Сити.
nigerВ Нигерия, една държава, разположена в Западна Африка, на 7-о място в света по население, чийто народ сега изповядва и ислям, и християнство .Това е страна, на чиято територия са живеели хора още преди 11 000 години и известна със своите природни богатства.Та в тази страна е имало град -Бенин Сити . За съжаление от него не са запазени останки, но това, което са споделили свидетели и изследователи граничи с фантазията.Историците казват , че в Средновековието този град се е казвал Едо и е бил столица на една от най-развитите държави в света тогава, а и  в Африка.Говори се , че стените опасвали града били дори 4 пъти по-дълги от Великата китайска стена , а за изграждането им е бил използван сто пъти повече материал от този, с който е изградена Хеопсовата пирамида.Около столицата имало 500 села.
Друго любопитно е, е че в този град е имало улично [Прочетете още…]