Тази игра е подходяща за всички,
които се интересуват от историята на Древен Египет.
Знаете ли как са били разпределни социалните слове
в това общество?
Проверете!
Приятно забавление! [Прочетете още…]
Тодор Колев – Песен за простака (1989)
Добро утро с
една песен от недалечното минало,
изпълнен от незабравимия Тодор Колев.
Как е възможно след толкова години текстът е актуален… [Прочетете още…]
Пет отличителни навика на простака
Бягам от действителнстта, за да избягам от глупостта и простащината. Тези човеши черти ме убиват повече от другите житейски трудности, но точно такъв тип хора ме надушват и започват да проверяват моята търпеливост, издръжливост и чувство за справедливост, а животът е толкова кратък и трябва да се живее с усмивка…
Но май не само аз споделям това. [Прочетете още…]
Защо си глупав, беден и …
Ренджи Гейдж е американски специалист по саморазвитие и автор на книгата
,,Защо си глупав, болен и беден … и как да станеш умен, здрав и богат” , издадена през 2006 година.
Наричат го ,, Месията на милионерите” и той има едно такова свое убеждение: ,,Хората са родени, за да бъдат богати и да бъдат бедни е грях”.
Гейдж расте заедно със своята сестра и брат, но никога не е виждал баща си. Като млад се пристрастява към наркотиците и има проблеми със закона. За кратко попада в затвор за кражба. [Прочетете още…]
Човекът и природата
Една игра, подходяща за всички малки учениции
особено за тези, които са живяли само в града.
Знаете ли как идват доматките до нашата трапеза?
Проверете .
Приятно забавление! [Прочетете още…]
Изкуство
Познавате ли разлинчните видове изкуство.
Една игра, с която можете да проверите
и тя е подходяща за всики възрасти и за всички,
които са привлечени от различните жанрове в изкуство.
Приятно забавление! [Прочетете още…]
Бил Гейтс и учителите
Предлагам Ви едно видео, което съм сигурна, че ще предизвика различни реакции у колегите педагози. .
Бил Гейтс говори за нуждата от нов модел на работа в американските училища, за най-добрите училища в света… Поставя различни въпроси… Няма да коментирам, защото за тези няколко минути са повдигнати различни проблеми …
Самата аз съм опитвала един начин на работа, показан тук и уверявам Ви имаше мобилизиращ ефект за мен и за децата. Имаше корекционен ефект върху моето лично поведение пред учениците и начина ми на работа и реакции в клас… Много от Вас ще кажат,,глупости” , ,,неприложимо е “… Това е само видео, което показва как може да се работи с ученици… Защо да не погледнем от любопитство… [Прочетете още…]
Технологиите- за какво са ни те?
Не зная как е при Вас, но моят айфон е всичко.
В него записвам информация- текстова, гласова, видео.
Чрез него изпращам имейли, отварям ги и от него чета.
Чрез него се отварят с код и моите имейли и сметки.
От него чрез компютър и проектор показвам материал .
С една дума: Аз не нося химикал и хартия. Всичко правя с телефона си и го пращам в облак или на имейл. После мога лесно да извадя информацията, да я обработя, както ми е нужна.
Обичам да ходя на различни конференции, обучения и открити уроци. [Прочетете още…]