Добро утро с една приятна песен на Криско и Бон- Бон.
Текстът не е от ,, онези”, които са в категория ,,опасни за ученици”, а мелодията носи енерия и светлина, надежда…
Криско е изпълнител, който в момента е особено актуален не само със своята музика, но и с медийните си изяви, в които той се представя като един съвременен, млад, нормален човек, който има цел и план, по който да я постигне.
Моите ученици много го харесват, а едно от момченцата в класа- Кристиян- се радва, когато го наричат Криско…Хубав ден!
/е , не всеки текст на Криско е подходящ за малки ученици… и те го знаят/ [Прочетете още…]
Май в училище
Семейните събирания в края на април и началото на май, свързани с християнските и официалните празници, ще отминат. Те весело скъсиха петия календарен месец, който за българското училище е един от най-натоварените. [Прочетете още…]
Екскурзия
,,Отиваме на екскурзия, на Витоша
Не е далеч от София-ела и ти!”
Спомняте ли си тази песен- игра?
Време е за екскурзии! И това не е някаква прищявка , а важна част от учебната и възпитателна работа в училище.
В часовете по Човекът и обществото и Човекът и природата по досегашните програми са заложени такива мероприятия- излети и екскурзии.
Според мен това е много добро решение! [Прочетете още…]
Български език- 3 клас
Тази игра е подходяща за ученици, завършващи 3 клас, но с нея могат всички да проверят знанията си по бълграска граматика, изучавана в началното училище.
В разказчето има много грешки. Като ги търсите, мили деца, Вие за миг ще се превърнете и в учител, който проверява диктовка на свой ученик. Интересно е да влезете в тази роля…
За третокласниците пък това е възможност за подготовка за изходно ниво…
Приятно занимание!
[Прочетете още…]
Тест- Човекът и обществото- НВО, 4 клас
,,Малката матура” чука на вратите на класните стаи на четвъртокласниците в страната.
Е, какво пък- малка проверка…
А Вие ще се справите ли?
Ето един тест-игра, с който можете да проверите своите знания по Човекът и обществото.
Въпросите нарочно се появяват в разбъркан ред. Така ще се носите из епохи и събития и ще разберете по-добре колко сте научили за България.
Приятно забавление! [Прочетете още…]
Work from Home
Добро утро от строежа,
ама видеото ни го показва по-друг начин:
с много подсъзнание, енергия и младост…
Изпълнителките са група, формирана от участнички в The X Factor на САЩ. Групата има много музикални награди.
Е, дано това видео даде тласък и на нашата българска ,,къса” седмица.
Светъл ден! [Прочетете още…]
10 Правила на шефа
Нали вече се завръщаме по работните места ,
искам да Ви припомня, че там властва шефът и това ,
което той харесва.
Ама май всички шефове си имат еднакви парвила.
Кой знае? [Прочетете още…]
Завършване
Не зная как е при Вас, но около мен, когато идва краят на учебна година започва да се чува кой къде щял да изпрати с учениците си изминалата учебна година…
Слушам и се питам?-защо още от първи клас за края на годината започват организации в кое заведение, пицария или барче да бъдат заведени възпитаниците ни???…
Така става и в края на 2 клас …и т. н.
Какво толкова са направили децата, че завършването на една обикновена учебна година- 1,2,3 клас да бъде отбелязвана извън училище и то в някакво заведение, където често се кани аниматор, за да забавлява учениците. После се яде някаква паста и започва ,,щуротека-дискотека”!!! Какво отбелязват децата така и какво ще остане в главите им като спомен? [Прочетете още…]