Танцът ТУИСТ”се появява –през 1960 година в Америка,благодарение на певеца Чаби Чекери,който в телевизионно предаване тогава изпява песен с име,,Туист”,а танцьори играят танц с интересни движения.По-късно след песента .«Let’s twist again»-Хайде да се поразкършим отново- в световен мащаб започва истинска туист- мания.
Танцът се играе на забави , в заведения…навсякъде….и у нас.Туист са танцували и членовете на английското кралско семейство,Грета Гарбо.В 1970 година-този танц познават и играят всички. Танцът може да се играе и самостоятелно или по двойки.В двойката партньорите могат да извършват движения без да са хванати за ръце и да правят различни завъртания…Движенията са свободни, прости и това е било революция в танците за това време.Важно било винаги единия крак да докосва земята.Танцът дал предимство на момичетата .Вече не било нужно да чакат покана от кавалер и можело да танцуват дори и сами.
Днес младите хора не познават този танц.Може би само са чували песента «Let’s twist again».Една,единствена песен на Чаби,която го прави популярен,а хореографът…..Х.Белард-но не съм сигурна?За него не открих нищо….На това му казват-,,Избор на СЪДБАТА” или просто ,,късмет”
Вратата
Какво би станало, ако домовете ни нямаха врати ?
Една легенда разказва за цар Траян, който имал магарешки уши и всички в царството му знаели .Той бил много тъжен от това . За да го запази от тази лоша известност извън царството му, Бог направил така, че планината, която се издигала около Траяновите земи да ги огради още по-плътно и направил само една врата, която се пазела от стража, за да контролира движението в и извън царството на Траян.Днес у нас има крепост, близо до град Костенец , която наричат Траянова врата и с нея е свързана тази легенда.
И така-вратата е елемент от затворено пространство, чрез който се ограничава проникването в него.
Първобитните хора , които обитавали пещери започнали да ги затварят с големи камъни, за да се предпазят от врагове, животни и за да запазят топлината в помещението.
Библията разказва, че когато Дева Мария и Магдалена [Прочетете още…]
Голямото лятно ,,нечетене”
В края на всяка учебна година по традиция учениците получават списък със заглавия на художествени
произведения, които те трябва да прочетат.Целта на това занимание е да имат интелектуален ангажимент, да се поддържа тяхната езикова и правописна култура, да бъдат запознати с онези произведения, от които през следващата година ще има откъси в учебника по четене, защото няма смисъл да се коментира част от книга, когато тя не е позната на учениците.
И се започва…
Родителите:
Много от тях нямат ангажимент към тази лятна задача на децата.Не, че те трябва да са ангажирани с това , но е важно чрез родителите малките ученици да почувстват, че лятното четене е важно за тях.
Други родители започват да търсят ,,дефекти” [Прочетете още…]
Indila – Dernière Danse (Clip Officiel)
Адила е френска млада , повече известна като като Индила̀ (Indila).Тя е родена в Париж , но в кръвта й се смесват индийско, алжирско,камбоджанско и египетско потекло.Сама прави много от песите си.Своята голяма известност получава през 2013 година със сингъла „Dernière danse“.Набира бързо популярност и става номер 2 във музикалните класации на Франция, а стова прави Адила и като донася и световноизвестна.На следващата година Адила вече издава свой дебютен албум, който и става три пъти платинен във Франция и златен в Белгия.Адила вече работи по новите си проекти.
Картините в дома
Сега е врeмето да помислим за обновяването на дома или неговият уют.Украсата може да бъде направена от картини и снимки,запазили наши приятни мигове….
Поставянето им на стените обаче се подчинява на определени естетически и декоративни правила….Хубаво е да имате информация за това как да подреждате своите картини и снимки по стените,защото вместо удоволствие,те могат да предизвикат дискомфорт…..
Да видим :
Рамката избираме според съдържанието на картината. [Прочетете още…]
Английски език
Open Kids – Show Girls
Корабчето тръгва !
Най-после!
Всеки втори българин прави възможното, за да посети Босфора и да се наслади на красивата гледка, която се открива пред него при туристическа разходка с лодка .
И аз бях така и докато се радвах на гледката, се питах защо във Варна няма такова удоволствие.Какво липсва на града ни , за да не е Истанбул на Босфора?Е,вече няма да си задавам този въпрос.
От вчера всеки жител на Варна и гост , ако иска , може да си направи едно малко пътуване от Морска гара Варна до кв.Аспарухово.Това става само за 1 лев с корабчето ,,Белла”.
Дали проблемите с движението при ремонта на Аспарухов мост са предизвикали раждането на тази идея или е имало такова предложение , но искрено се радвам, че морският ни град ще се оживи и ще даде още едно развлечение и удобство за неговите жители и гости.Чува се дори , че ще има повече корабчета с повече спирки.Ще има и [Прочетете още…]



