-71, 2 С и се живее

Какво е да живееш при темптература на въздуха -71, 2 градуса С?
Нищо специално за около 400-те човека, жители на руското селце Оймякон, което се намира на 2 дни път с кола до Якутск- столицата на Якутия, която пък е първа по ниски темпртури, измерени в град. Друга особеност е, че денят тук е дълъг едва около 3 часа през декември , а през лятото има бели нощи и тогава почти цялото денонощие е светло. По неофициални данни температурата е падала дори и до -83 градуса Целзий през 1914 година. [Прочетете още…]

Хей, ръчички!

Наближава месец декември. Преди да сложи край на годината, той ще събира хората, защото има много празнични дни. Всеки иска да изненада приятно близки и приятели.
Малък подарък може да се направи понакога с неща, които използваме  в нашия бит.
Тук е една подобна идея, с която малките ученици биха направи изненада или биха вложли в лично своя идея. [Прочетете още…]

Паркът на Хаваи и Алисън

През 19-ти век, основният интерес на туристите към Хаваи не e  предизвикaн от красивите плажовете, а от Хавайските вулкани. Създаден е дори Национален парк в този вулканичен район и  той е единственото място в света, където можете да наблюдавате изригването на вулкан. През 1980 г., Националеният хавайски вулканичен парк е получил статут на Международнен биосферен резерват, а през 1987 г. е  включени в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО. Уникалният вулканичен пейзаж на парка привлича около 3 милиона туристи годишно.Тези действащи вулкани не са мълниеносни убийци, както вулканите на Филипините, защото непрекъснато изливат лава и нямат конусовиден връх. По тази причина е възможно и тяхното  наблюдение.

А видеото  е истинска лудост… Дори си задавам въпрос: Компютърен монтаж ли е???
Май -не!!!

Авторите на видеото пишат: Не препоръчваме да правите това, нито да го поощрявате, защото водата кипи, димът е смъртоносен и океанските условия са изключително коварните.

Това обаче е направила Алисън, наричана ,,Женският Индияна Джоунс”. [Прочетете още…]

,,Персийското момче” – Мери Рено

Препоръчвам горещо тази книга, защото тя разказва с много лекота за живота на Александър ДарийМакедонски през погледа на момче, което за зла беда попада като пленник в двора на персийския цар Дарий. Превръщат го в евнух. После се озовава в лагера на Александър Велики и разказва, както за този велик човек и неговите походи, така и за реда и отношенията, които са съществували сред хората от онова време.
Лично мен ме потресе един момент, който помня и до днес: когато изпращали [Прочетете още…]

Английски език

Една лесна и приятна игра.%d0%b0%d0%bd%d0%ba%d1%82%d1%82
Ще успеете ли да групирате правилно табелите с надписите.
Ако се справите, ще получите поздрав!
Долу, дясно, с клик на знака ще можете да проверите как сте работили.
Приятно забавление! [Прочетете още…]