Нали гледаме към технологиите
и искаме да сме в час с нашето време.
То май е дошло за младите хора, както ще разберете по-долу. [Прочетете още…]
Френски тост с банан
Във времето на Пости може да си позволим едно яйце. Нали и Църквата казва, че постите не са толкова за предпазване на тялото от грешки, колкото миг за пречистване на душата.
Една френска рецепта, която може да направи кафенцето с приятели в домашна обстановка много приятно! Продуктите ги има във всеки наш магазин целогодишно.
Необходими продукти:
-обикновен черен или ръжен хляб
-банан- фъстъчено масло
-яйце
-захар
-канела
Приготвянето се вижда много добре от видеото.
Добър апетит! [Прочетете още…]
Тест- Човекът и природата
Луната , Земята и Слънцето са една много интересна тема за всички хора.![]()
А Вие, мили деца, какво разбрахте за тези космическа тела, едно от които е наш скъп дом.
Проверете с тази игра .
Приятно забавление! [Прочетете още…]
Човекът и обществото
Мили деца,
ще успеете ли да поставите върху линията на времето важни събития от заселването на Балканския полуостров до времето на хана- строител: Омуртаг.
Ако се справите, ще получите поздрав! [Прочетете още…]
Моите любими хора от Северозапада
Това са моите любими български хора!-Дунавското, Елениното, Чичовото…...
Това помня от моето детство,
когато всичко отивахме по празник на мегдана ,
за да играем под звуците на селската духова музика….Бешe много хубаво! [Прочетете още…]
Твои са само … /притча/
Един мъж починал внезапно.
Видял, че Бог приближава към него, носейки един куфар. Той му казал:
– Сине мой, време е да тръгваме.
Човекът учуден попитал Бог:
– Аз? Точно сега ли? Имах толкова планове.
– Съжалявам, сине. Но играта свърши. Настъпи моментът да си тръгваш.
– Какво носиш в тази чанта? – попитал човекът. [Прочетете още…]
Дайте му лошо име!
Северозападна България е ,,друга България“.
Там диалектът, музиката и поверията от миналото са много специфични.
Мога смело да го кажа, защото съм отраснала в този край, а в моя род по бащина линия хората са изпълнявали тези поверия, защото са се надявали да се избавят от злините, които ги спохождали.
Така е станало и с моя прадядо:
Родителите му били собственици на много земя в района около селото- земеделци. Имали много работници -ратаи. Живеели добре и охолно, но били нещастни.
Всяко родено дете, преживявало няколко дни и умирало. [Прочетете още…]
Сит човек, работа не върши
Когато човек има нужда от пари, за да си осигури нормално съществуване, той е деен. Търси различни възможности, за да получи пари или допълнителни доходи, за да постигне по-добро социално положение…/изключвам онези, които се домогават до разни тарикатлъци и други ,,ненормални начини”, за да си подсигурят желания социален статус…/
Така е и с децата.
Когато имат всичко, когато получават всичко, когато могат да притежават всяка нова технология, когато никога не са били гладни или недоспали от лишение, когато никога не са чували израза: ,,Нямаме възможност! “:-тогава тези деца не знаят. Те нямат никакъв стремеж да се развиват или ако у тях се запали подобна искрица- тя е малко пламъче, което необходимите усилия към мечтата бързо гасят.
Защо децата са малко грамотни?
Защото имат всичко. Те не могат да направят разлика между имане и нямане.
Те не знаят колко усилия струва всяко нямане, за да има имане. [Прочетете още…]