Една интересна игра.
Помогнете на художничката като направите правилно изречение.
Отвличането на Европа
,,Отвличането на Европа“-1762г.
худ. Ноел Никола Куапел-Франция

Европа -според древногръцките митове -е дъщеря на царя на Финикия, но богът на всички богове – Зевс , много я харесал .Превърнал се [Прочетете още…]
В света на хубавата музика
Тази игра е подходяща за ученици , завършили 2 клас и то, ако са слушали внимателно музиката, която е обсъжданa в часовете, както и за всички онези. които се интересуват от музика.
Приятно забавление!
Математика
Това е една интересна игра.
За да подредите плочките в пъзела , трябва да знаете таблицата за умножение и то -бързо.
Приятно забавление!
Математически пъзел
Деца пеят народни песни
Изпитвам истинско удоволствие,когато малките български деца изпълняват фолклор.
Така той ми звучи още по-красиво,още по -български.
Притча
Едно интересно тълкуване на раздалечаването между хората и техните емоционални реакции при неразбирателство.
ЗАЩО ХОРАТА ВИКАТ, КОГАТО СА ЯДОСАНИ?
Един ден Мехер Баба попитал учениците си :
-Защо хората викат, когато са ядосани?
Учениците помислили известно време и започнали да отговарят:
-Защото губят спокойствие – казал един – затова викат.
-Но защо трябва да се крещи, когато другият човек е съвсем близо? Не е ли възможно да говорим по – тихо. Защо трябва да се вика, когато сте ядосани? – отново попитал Мехер Баба.
Учениците давали всякакви отговори, но нито един от [Прочетете още…]
Гневът
Няма човек , който поне веднъж да не е изпитвал възмущение и гняв от нещо или към някого.
Най-често това са причини от стресови събития от всекидневието или лични здравословни причини:промени в хормоналното състояние на организма, които го поставят в състояние на напрегнатост.
Гневът е естествена човешка реакция.Той се предизвиква от разочарования,емоционални наранявания или от измама. В такъв момент избухват емоции, които тъй като сме човеци-трябва да съумеем да укротим и насочим в правилна посока.Ако в състояние на гняв изгубим самообладание, може да изпаднем в неудобно положение, да извършим нещо, за което после ще съжаляваме или може да има фатален изход за нас и околните.Учените казват , че [Прочетете още…]
Български език- 3 клас
Представки и наставки. Разбрахте ли това за думите?