Тази мисъл днес звучи твърде актуално….Динамиката на времето изисква от хората да вървят с по-бързи крачки и в своето всекидневие,защото иначе -човек изостава и животът му ще премине в ,,старо време”
Защо пиша това?
Защото идва пролетна ваканция -време за почивка за всички -малки и големи ученици….А не е ли това време те да направят нещо полезно за себе си…….нещо,за което през учебното време все не им остава възможност……да развиват онези способности, които училището, с неговата организация на работа не позволява…..Почивката е времето за наваксване на неразбраното и пропуснатото от онези, [Прочетете още…]
Български език- 3 клас
Глаголите в нашия език са нещо сложно!
Проверете с игра своите знания за тях!
Благодаря на автора за тази идея!
Английски език
Вижте колко приятно и красиво тук ни обясняват за синонимите и антонимите.
Колко интересно ни предлагат да упражним обясненото!
Синоними-антоними
Преди и сега?!?…в клас
Здравейте!
Вчера Ви показах кадри от спортни празници в японски училища.
Тъй като аз съм в края на своята професионална кариера, искам да Ви кажа, че това е познато и на нашите училища.
Преди около 15-20 години подобна организация и физическа активност имаха и нашите деца.
Имаше дори ,,Ден на строевата подготовка”, в който класовете маршируваха под звуците на патриотични песни .
Истина е, че за нас-учители и ученици тези подготовки бяха досадни, но сега -след толкова време-си задавам въпрос:
,,Толкова ли безполезни и ненужни са били тези дейности с децата в българското училище?”
Не искам да си мислите , че плача за онези времена.
Само разсъждавам за това, което произвеждам аз сега като учител, който изпълнява новите изисквания на новото време.
Мисля си колко от новото е полезно за децата сега.
Зная , че [Прочетете още…]
Човекът и обществото- 3 клас
Това са понятия от един сравнително сложен урок по този предмет-Човекът и обществото.
Проверете с игра дали сте ги разбрали!
/С клик горе-дясно-гледате голям екран/
Моят ден
Видеото е от 2010 година
Едно момиче показва своя обикновен ден…
Вижте как учениците напускат училище…..
Поздрав!
ЛЕКА И УСПЕШНА ПРОЛЕТНА СЕДМИЦА на всички, които идват тук при нас!
това е мое любимо видео, защото-
Да ,,откраднем” от японците….
Всички европейци знаят какво значи японски дух и колективност .Какво значи японска точност и прецизност .
Лично аз съм имала познати, които са работили за различни чуждестранни фирми, но тези, които започнаха работа за японски фирми в Япония казват , че винаги биха искали да работят с тези хора, защото:
1.Всичко при тях е много, ама много точно подредено.
2.Всеки знае точно какво трябва да върши.
3.Всеки си знае мястото и има респект към позицията, която е над него.
4.Всичко , разпределено във времето се върши от всички в точното време.
Но знаете ли ,че тази организираност и колективност се изработва от нацията още от най-ранна възраст на нейното подрастващо поколение.
Ето тук искам да Ви покажа един много, ама много прост и оригинален метод за такова възпитание: в точност и колективизъм.
Японците правят много спортни празници в училищата , но игрите в които учениците участват изискват физическа подготовка и точност, а това се прави в часовете по спорт ….
Колективните физически упражнения , [Прочетете още…]

