На вниманието на родителите:
Филмът не е подходящ за деца до 12 години.
Преценете!
Действието на филма се развива на брега на Дунав, където живее циганинът Матко- дребен контрабандист. Един ден му идва идеята да прекара през границата цял влак, който превозва бензин между Белград и Истанбул и по този начин да изкара много пари. За това начинание [Прочетете още…]
Етикет- масата
Всяко поведение и действие си има етикет и неговото спазване е белег за добра култура, изисканост и естетика.
Така е и с приемането на гости у дома.
Поводът може да бъде някакво семейно важно събитие, а може просто да е желание за среща с приятели и малка почерпка.
Това са основните неща, които етикетът исиква да спазите и да съобразите. [Прочетете още…]
Солен пай
Това е рецепта за бързо приготвяне на вечеря или закуска. Прави се от тесто и плънка, която може да бъде различна: със спанак, с кайма…
Тесто: [Прочетете още…]
Кръстословица
Думите от кръстословицата са за любителите на храната,но
тя може да бъде решена и от малки, и от големи.
Приятно забавление! [Прочетете още…]
Английски език
В тази игра
Вие трябва да поставите под всяка картинка нейният надпис,
като го изберете от предложениете.
Когато на всяка картинка дадете надпис,
ще можете да видите дали всичко е на мястото си.
Приятно забавление! [Прочетете още…]
Винсент сега
В това кратко видео са показани
едни от най-известните картини на Винсент ван Гог,
в които намесата на технологиите превръща в дейтвителност.
Интересно е!
А след него за Вас има игра .
Приятно забавление! [Прочетете още…]
Погледнете тук!
Този материал ще зарадва хора, които обичат изкуството във всичките му проявления, както е при мен.
Не мога да рисува, но обичам картините, скултурите.
Не мога да пея, но обожавам почти всеки стил музика.
Не рецитирам добре, но обичам театър и филми…….
Работата е на Ребека Чето. Тя е съвременна художничка, която живее и работи в Сан Франциско.
Насладете се на нещо много оригинално, простичко и майсторско.
За учителите- може да бъде идея! [Прочетете още…]
Не прави добро-ха х х а…
Понякога като си мислим,
че с наши действия правим добро за друг дали така е за него?
Това се е случило в тази ситуаци с русалката.
Стават и такива работи!
Важно е да няма лоши последствия за някого… [Прочетете още…]